Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

ПРОВЕДЕНО БЕЗПЕЧНІ ВИБОРИ

Новина
26.10.2020

У неділю, 25 жовтня, в Україні та на Прикарпатті відбулися місцеві вибори. Українці обирали депутатів обласних, районних, сільських рад, а також селищних, сільських і міських голів. Цьогоріч народне волевиявлення проходило в умовах підвищеної захворюваності на короновірусну інфекцію COVID-19, тому безпека виборців та членів виборчих комісій була першочерговим завданням поряд з проведенням виборів.

      Постановою № 846, прийнятою на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України 14.09.2020 р., було встановлено додаткові вимоги щодо протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину у зв’язку з поширенням на території України COVID-19.

     На позачерговому засіданні Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 23 жовтня 2020р. було прийнято рішення щодо контролю карантинних та протиепідемічних вимог на виборчих дільницях області Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

      На виконання цього рішення спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області відповідно до підготовленого переліку питань проведено моніторингові обстеження 442 дільниць, де виявлено 205 порушень, що складає 46%. З метою їх усунення головам виборчих комісій надано 11 вимог, 342 пропозиції та рекомендації. До органів місцевого самоврядування направлено 41 лист, до територіальних виборчих комісій – 7 листів. На кожній виборчій дільниці проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота з наданням конкретних пропозицій по покрашенню роботи. 

      Основними недоліками були: недотримання фізичної дистанції між членами виборчих дільниць менше 1 м., відсутність попереджувальної розмітки на підлозі та не забезпечення розділення потоків виборців, відсутність другого виходу, незабезеченість безконтакними термометрами, відсутність спецкабінок для голосування виборців з ознаками ГРВІ,  використання покриття столів та стільців, які неможливо дезінфікувати, відсутність контейнерів для збору використаних засобів індивідуального захисту.

        Всі вказані недоліки усувались до кінця дня 24.10.2020р.

       Також Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області було розроблено алгоритм для голів виборчих комісій щодо проведення голосування особами, які хворі на COVID-19 або знаходяться на самоізоляції на дому.

 

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше