На території міста Івано-Франківська виявлено сказ лисиц
7 жовтня 2020 року до Івано-Франківської міської державної лікарні ветеринарної медицини поступило повідомлення про те, що у ніч з 6 на 7 жовтня в особисте господарство, яке розташоване по вулиці Чорновола, забігла лисиця. Собака, яка утримується в господарстві, нанесла покус лисиці.
Про даний випадок, власник тварини, повідомив у відділення поліції та комунальну службу КП «Полігон». Лисицю було відловлено та проведено евтаназію. Труп лисиці доставлено до Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для проведення дослідження на сказ. Собаці, яка мала контакт з дикою твариною, спеціалістами державної служби ветеринарної медицини розпочато курс вимушеної антарабічної вакцинації проти сказу. На території господарства проведена дезінфекція.
За результатами лабораторного дослідження встановлено сказ лисиці (звіт про результати дослідження патологічного матеріалу від 08.10.2020 року № 002553 п. м./20).
З метою координації дій з ліквідації захворювання 9 жовтня 2020 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісій при Івано-Франківській міській раді, рішенням якої затверджено план заходів по локалізації та ліквідації захворювання сказу лисиці та визначено територію вулиць міста Івано-Франківська, а саме: вул. Чорновола № 30-124; вул. Республіканська, вул. Матейка до вул. Корінного Чорноти; вул. Озаркевича; вул. Желехівського; вул. Шевченка № 32-104 неблагополучною територією та накладено карантинні обмеження, а решта територія міста Івано-Франківська – загрозливою зоною.
В неблагополучному пункті та загрозливій зоні вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої Інструкції.
Спеціалістами державної служби ветеринарної медицини проводяться обходи, з метою проведення вакцинації проти сказу всіх собак та котів.
ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ДОМАШНІХ ТВАРИН!
Для запобігання виникнення сказу потрібно постійно (щороку) проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, інформувати державну службу ветеринарної медицини та/або доправити тварину для огляду ветеринарним спеціалістом в державну лікарню ветеринарної медицини.
У випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни та/або з невідомими тваринами повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини для проведення відповідних заходів, з метою попередження зараження та загибелі домашньої тварини.
Довідково:
З початку 2020 року в області зареєстровано 13 неблагополучних пунктів по сказу тварин.