Легалізація заробітної плати та наслідки виплати заробітної плати в «конвертах».

30.09.2020

За нинішніх реалій громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботи, зокрема і нелегальної, отримуючи зароблені кошти в «конверті».

Але заробітна плата, яка виплачується в «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки, перш за все, для самого працівника, він виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем, який, швидше за все, не укладе трудовий договір та не здійснюватиме відрахування з неофіційної заробітної плати, адже працівник не буде мати жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, а це, в свою чергу, позбавить працівника права на:

-    гарантований розмір заробітної плати;

-    соціальні гарантії, передбачені законодавством, зокрема на:

-    відпустку, в т. ч. і на відпустку по вагітності та пологах;

-    оплату тимчасової непрацездатності (лікарняного);

- соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних  захворювань та  на випадок безробіття;

-   достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов'язана з шкідливими умовами   праці);

-  гідне пенсійне забезпечення (нарахування та перерахування пенсії), яке  відповідає рівню його реальної зарплати.

Крім того, працівник може бути звільнений у будь-який момент, без попередження та виплати обіцяної винагороди за працю.

Працівник отримуючи заробітну плату в «конверті», позбавляє майбутнього себе, своїх батьків та дітей.

Використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин та виплати заробітної плати в «конвертах» є порушенням чинного законодавства про працю та оплату праці.

Через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту.

Саме тому надзвичайно важливим є завдання повернути втрачені ресурси в економіку держави, що дасть можливість збільшити доходи громадян та спрямувати більше коштів на розбудову району.